Leśny Park Niespodzianek w Ustroniu

Dodano:

Leśny Park Niespodzianek w Ustroniu jest miejscem, które niewątpliwie warto odwiedzić. Fantastycznie spędzimy tu czas zarówno całą rodziną, jak i w pojedynkę. Dla każdego znajdzie się tu coś ciekawego. Zacznijmy więc naszą wyprawę.

Pełni sił i chęci obserwacji piękna przyrody i atrakcji parku spacerkiem wkraczamy w aleję bajkową. Jest to niesamowity raj dla dzieci. Znajdujemy tu drewniane domki a w nich postacie z poszczególnych bajek (czerwony kapturek, królewna śnieżka, kot w butach itp.) Całość uatrakcyjnia fakt, iż ekspozycje są ruchome a narrator opowiada daną bajkę. Dzieci z zaciekawieniem zatrzymują się przy swoich ulubionych bohaterach i uważnie przysłuchują się bajce. Dorośli zaś z radością wracają wspomnieniami do lat swojego dzieciństwa.

Podążając tą cudną aleją spotykamy się z pięknymi zwierzętami poruszającymi się po parku (daniele i muflony) i nie stanowiącymi dla nas żadnego zagrożenia. Tu dużą atrakcją jest możliwość bezpośredniego kontaktu ze zwierzyną oraz możliwość nakarmienia jej. Nic nie wywiera większego wrażenia jak możliwość nakarmienia i pogłaskania pięknego daniela. W zagrodach zaś zobaczyć możemy inne zwierzęta, np. dziki, jelenie, czy też żubry. Również możemy je nakarmić jednak już nie tak bezpośrednio.
Kolejne kroki prowadzą nas prosto do sokolarni i sowiarni. W nich o wyznaczonych porach zobaczyć możemy pokaz lotów ptaków drapieżnych i sów. W obrębie sowiarni trafimy do Muzeum Myślistwa i Łowiectwa. Zobaczymy tu ekspozycje wielu zwierząt a także dzięki dostępnemu mikroskopowi zapoznamy się z budową np. głowy mrówki.

Całej naszej wyprawie towarzyszy cudowne wrażenie na widok pięknej przyrody Beskidu Śląskiego.
Kończymy naszą wyprawę odpoczynkiem na placu zabaw. Tu ponownie coś wspaniałego dla naszych pociech. Trampoliny, basen z piłkami, zjeżdżalnie, huśtawki, czy też linowy pająk.

Podsumowując - jest to wyprawa pełna wrażeń. Nie sposób jest się tu nudzić. Dzieci małe, duże i dorośli zachowują długo w pamięci to miejsce i często wracają by ponownie przeżyć tą cudowną przygodę.

Strona internetowa parku: www.lesnypark.pl
Noclegi w Ustroniu »

wszystkie artykuły »

Szukaj na mapie