Planujemy wakacje marzeń

Dodano:

Planowanie wakacji może wydawać się łatwe. Obieramy ogólny kierunek wyjazdu, z grubsza określamy nasze preferencje, wymagania i wyobrażamy sobie siebie samych wygrzewających się na prywatnej plaży, w południowym słońcu, z drinkiem - koniecznie z parasolką - w ręce.

Ale to tylko pozorne złudzenie, gdyż aby nasze wyobrażenia o wyjeździe marzeń się spełniły, musimy solidnie opracować kompletny plan całego wyjazdu.

A więc pierwsze pytanie. Hotel czy prywatny nocleg? Zarówno pierwsza, jak i druga opcja ma wiele zalet, jak i wiele wad. Hotel jest z reguły o wiele bardziej komfortowy, lepiej wyposażony, daje większe poczucie swobody, ale niestety zdecydowanie bardziej obciąża naszą kieszeń, niż noclegi wykupione np. w gospodarstwie agroturystycznym. Z drugiej jednak strony, będąc gościem prywatnej rodziny, możemy liczyć na bardziej przyjazną, a często przyjacielską atmosferę. Wykupując nocleg w typowym domu, nie czujemy się anonimowo, możemy też liczyć na wsparcie gospodarzy, co w przypadku wystąpienia nieprzewidzianych kłopotów lub problemów, nie pozostaje obojętne. Wybierając nocleg w hotelu, nie zawsze możemy liczyć na rzetelną pomoc recepcji.

wszystkie artykuły »

Szukaj na mapie