Pobyt w Trójmieście - Gdańsk, Sopot, Gdynia

Dodano:

Trójmiasto to największa aglomeracja na obszarze Pomorza. Trójmiasto to trzy ciekawe miasta, z których każde ma swój własny, oryginalny charakter. Gdańsk to miasto o długiej historii, pełne cennych zabytków. Gdynia – to miasto stosunkowo młode, które narodziło się dzięki budowie portu gdyńskiego w okresie międzywojennym. I wreszcie Sopot – miasto o wypoczynkowym charakterze, które przyciąga tłumy plażowiczów.

Gdańsk i jego zabytki mogłyby być tematem niejednej książki. Z tych najważniejszych warto wymienić słynny Dwór Artusa oraz bazylikę mariacką. Słynnymi obiektami, wręcz wizytówkami miasta, są Żuraw oraz fontanna z Neptunem. Ratusz, liczne bramy i setki zabytkowym kamienic mieszczańskich, muzea z imponującymi zbiorami – oto oblicze Gdańska. Przeglądaj noclegi w Gdańsku »

Kontrastuje z nim dość silnie młodsza o kilka wieków Gdynia. Choć o dzisiejszej Gdyni wzmianki historyczne pojawiają się już w XIII wieku, praktycznie aż do początków XX stulecia nie odgrywała ona większej roli. Gdy Polska odzyskała niepodległość, sytuacja gwałtownie uległa zmianie. Potrzeba budowy dużego, polskiego portu, który byłby konkurencją dla niemieckiego Gdańska sprawiła, że Gdynia najpierw stała się ważnym portem, wokół którego w błyskawicznym tempie rozwinęła się miasto. Do dziś w tutejszym porcie można podziwiać piękne statki i okręty. To właśnie tu cumują takie „asy” polskiego morza, jak żaglowiec Dar Pomorza czy ORP Błyskawica. Przeglądaj oferty noclegowe w Gdyni »

Zupełnie inna atmosfera panuje w kolejnym mieście wchodzącym w skład Trójmiasta. Tu, w Sopocie, panują idealne warunki do wypoczynku i nadmorskich spacerów, czego najlepszym symbolem jest sopockie molo czy Opera Leśna, która już w okresie międzywojennym była miejscem festiwali i imprez o charakterze kulturalnym. Dzisiejszy Sopot to morze, plaża i liczne hotele, zaś najważniejszą rolę w gospodarce miasta odgrywa turystyka, wypoczynek i rekreacja. Ci, którzy jednak w przerwie miedzy plażowaniem postanowią poznać długą historię tego miasta, koniecznie powinni odwiedzić Muzeum Sopotu, które mieści się w uroczej willi z początków XX stulecia. Sprawdź noclegi w Sopocie »

wszystkie artykuły »

Szukaj na mapie