Turystyczny fenomen Zakopanego

Dodano:

Zakopane od lat jest jedną z najpopularniejszych miejscowości turystycznych w Polsce. Bliskość Tatrzańskiego Parku Narodowego, szlaków turystycznych, tras narciarskich oraz licznych atrakcji w samym mieście sprawiają, że turyści mogą znaleźć tu dla siebie szereg atrakcji o każdej porze roku. Latem dominują tu miłośnicy pieszych wędrówek, zimą - narciarze. Co więcej, Zakopane odkryli turyści z zagranicy, dla których zakopiańska architektura i góralski folklor są czymś wyjątkowym. Dla wielu osób Zakopane od lat jest miejscem urlopu, zaś doskonała baza turystyczna sprzyjają rozwojowi tej miejscowości. Noclegi można tu znaleźć zarówno w nowoczesnych hotelach, jak i w zacisznych, klimatycznych pensjonatach.

Głównym atutem Zakopanego jest bliskość Tatr. Jako jedyne polskie góry o charakterze alpejskim przyciągają swą wyjątkowością, pięknymi krajobrazami oraz bogactwem przyrody. Mimo niewielkiego obszaru Tatry są bardzo atrakcyjne dla turystów ze względu na swą różnorodność i dobre przystosowanie do obsługi ruchu turystycznego. Gęsta sieć szlaków oraz piękne schroniska w których zawsze można liczyć na nocleg sprawiają, że turyści chętnie wędrują po tych górach. Nad bezpieczeństwem turystów czuwają zaś pracownicy Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Jest też Zakopane miastem wyjątkowym z innego powodu. Tu już w XIX wieku zaczęła się rodzić polska turystyka. Przybywali tu znani podróżnicy, badacze, ludzie nauki i sztuki. Zakopane było nie tylko ważną bazą wypadową w Tatry, ale i liczącym się ośrodkiem kulturalnym. Wielu artystów, zauroczonych pięknem Zakopanego i Tatr, osiadało tu na stałe. Dziś turyści mogą zwiedzać ich wille, w których mieszczą się muzea biograficzne. Kasprowicz, Makuszyński, Szymanowski - to tylko te najważniejsze nazwiska, które kojarzą się z Zakopanem.

Klimat Zakopanego i jego atmosfera, gościnność górali i liczne atrakcje - wszystko to składa się na turystyczny sukces tego najważniejszego i najpiękniejszego miasta leżącego u stóp Tatr. Zapraszamy do noclegów w Zakopanem.
 

wszystkie artykuły »

Szukaj na mapie