Wygodne noclegi nad jeziorem dla całej rodziny

Dodano:

Wyjeżdżając na wyczekiwany przez cały rok urlop, koniecznie powinniśmy już nawet na kilka miesięcy wcześniej zadbać o rezerwację kwater odpowiednich dla całej naszej rodziny. Bez względu na to, czy będą to wakacje nad morzem, w Polsce, we Włoszech, czy raczej w górach, oczywistym jest, że nawet mimo spędzania całego dnia na plaży lub na górskich szlakach, musimy też gdzieś odpoczywać i spać, a po męczącym dniu dobre miejsce noclegowe i komfortowe łóżko będą dla nas bezcenne. Zazwyczaj w większości popularnych miejscowości turystycznych, do dyspozycji mamy zarówno przygotowane klimatycznie prywatne kwatery, w postaci gościnnych pokojów do wynajęcia czy gospodarstw agroturystycznych, ale są również mniej czy bardziej komfortowe hotele, motele przydrożne, turystyczne pensjonaty, schroniska młodzieżowe i oczywiście pola kempingowe, na których można rozbić namiot.

Ze względu na swoją specyfikę, pola kempingowe to najczęściej dostępne noclegi nad jeziorem, zwłaszcza w miejscowościach mniej obleganych przez turystów, a nie w górach. Decydując się na taką opcję, warto zaopatrzyć się w gruby, ciepły i dobrze dopinany śpiwór i dodatkowe koce na wypadek, gdyby pogorszyła się pogoda (pod namiotem nigdy nie wiadomo!). Nad jeziorami bardzo często mamy też do dyspozycji domki letniskowe, które zazwyczaj wynajmuje się w grupie, żeby było taniej. Poza tym, powszechne są gospodarstwa agroturystyczne, w których bez problemu możemy liczyć na zakwaterowanie, a dodatkowo, z reguły także na jakieś dodatkowe rozrywki.

Innym sposobem na noclegi nad jeziorem jest zatrzymanie się w pensjonacie, który zwykle jest wygodną opcją o standardzie pomiędzy hotelem a kempingiem. Natomiast same hotele są zwykle położone dość daleko od akwenów, co przemawia na ich niekorzyść. Jednocześnie, to rzeczywiście one najczęściej mogą pochwalić się najwyższym standardem. Natomiast motele są dobrą propozycją dla osób, które są nad wodą tylko przejazdem. Niższy standard i ogólne przeznaczenie, sprawiają, że zatrzymujemy się tu zwykle na max. 2 noce.

wszystkie artykuły »

Szukaj na mapie