Typ obiektu: Pensjonat
Położenie: w centrum miasta
Adres:
Św. Ducha 30
82-300 Elbląg
Polska, woj. warmińsko-mazurskie
Telefon: 55 239 37 29
Powołaj się na serwis 4holiday.pl !
Fax: 55 239 37 28
E-mail: Wyślij zapytanie
Strona internetowa: www.pensjonatboss.pl
Ceny: od 150 zł / za pokójPłatności: gotówkaIlość miejsc: b/d
Dostępność: obiekt całorocznyŚniadanie w cenie: nieIlość pokoi: b/d

Opis obiektu

Trzygwiazdkowy Pensjonat BOSS zlokalizowany jest na Starym Mieście w sąsiedztwie Katedry Św. Mikołaja, której imponująca wieża jest swoistym logo, a jednocześnie drogowskazem dla przyjeżdżających z różnych stron do Elbląga.
Budynki pensjonatu stanowią część zwartej zabudowy, na którą składa się ciąg rekonstruowanych kamieniczek Starego Miasta, adaptowanych na cele hotelowe w latach 1996-1997.
Pensjonat BOSS oferuje swoim Gościom 22 miejsca noclegowe w 13 pokojach.

 • internet na terenie obiektu
 • kawiarnia / Café
 • parking
 • restauracja

Wyposażenie pokoi

 • łazienka
 • prysznic
 • tv

Wyżywienie

 • kolacje
 • obiady
 • śniadania

Atrakcje

Malbork - legendarny zamek
Stały punkt wycieczek po naszym regionie. Malbork kojarzy się zazwyczaj z potężną, średniowieczną warownią krzyżacką dominująca nad nizinnymi Żuławami. Malbork to jednak nie tylko zamek. Ciekawy program imprez dla turystów sprawia, że miasto z roku na rok zwiększa liczbę odwiedzających Malbork turystów.

Frombork - katedra i planetarium
Nazywany "klejnotem Warmii", był miejscem pracy, życia i śmierci Mikołaja Kopernika. Znaczna część atrakcji turystycznych Fromborka wynika z jego historii. Najważniejszym punktem jest Wzgórze Katedralne (czynne cały rok). Kompleks zabudowy Wzgórza Katedralnego zaliczany jest do najwyższej klasy światowych zabytków. W skład jego wchodzą: średniowieczna katedra, pałace biskupie, kurie kanoniczne, mury obronne, wieże i baszty. Gotycka katedra (Bazylika Archikatedralna) zbudowana w latach 1329-1388 - to wyjątkowy obiekt architektoniczny. W obrębie Wzgórza Katedralnego mieści się wieża dzwonnicza, zwana potocznie Wieżą Radziejowskiego. We wnętrzu wieży mieści się jedno z najlepszych polskich planetariów oraz wahadło Foucaulta - przyrząd umożliwiający naoczną obserwację ruchu obrotowego Ziemi wokół własnej osi. Z tarasu widokowego tego obiektu (70 m n.p.m.) rozpościera się widok na całą okolicę Fromborka.

Ostróda - nowa perła Mazur
W obrębie miasta znajduje się 5 jezior, z największego – Jeziora Drwęckiego – wypływa Kanał Ostródzko- Elbląski, fenomen sztuki hydrotechnicznej na skalę światową. Samorząd miasta posiada także własną Żeglugę Ostródzko-Elbląską z flotyllą ośmiu statków turystycznych. W okolicy znajduje się 8 rezerwatów przyrody, w tym najbliższe: „Rezerwat Rzeki Drwęcy” i „Rezerwat Sosny Taborskie”. Istnieją także dwa parki krajobrazowe: „Pojezierza Iławskiego” i „Wzgórz Dylewskich” (stok z czynnym wyciągiem narciarskim). W pobliży znajduje się pole bitwy pod Grunwaldem, gdzie co roku odbywa się kostiumowo-batalistyczna rekonstrukcja bitwy z udziałem bractw rycerskich z całej Europy.

Kanał Ostródzko-Elbląski
Wycieczka statkiem po Kanale „gdzie statki pływają po trawie". Szlak ten zaczyna się w Elblągu, na rzece Elbląg, następnie prowadzi przez największy rezerwat ptactwa w Polsce północnej - jezioro Druzno. Dalej znajduje się pięć unikatowych pochylni, gdzie statek za pomocą wózka pokonuje kolejno pięć wzniesień, łącznie na odcinku 9,28 km pokonuje różnicę poziomów prawie 100 metrów! Kanał wybudował w latach 1845 - 1860 wybitny niemiecki inżynier - Georg Jakub Steenke. Najładniejszy odcinek tego szlaku wodnego prowadzi właśnie z Elbląga do Buczyńca. Na trzeciej pochylni w Oleśnicy, rozciąga się przepiękna panorama w kierunku Elbląga, jez. Druzno i Wzniesień Elbląskich. Podróż do Ostródy trwa 11 godzin, czyli cały dzień. Powrót autobusem do Elbląga.

Mierzeja Wiślana
Droga prowadzi przez Żuławy Elbląskie w kierunku Nowego Dworu Elbląskiego i Stegny. W Stegnie do zwiedzania piękny kościół w zabudowie szachulcowej (z tzw. muru pruskiego). Wewnątrz malowidła na płótnie pokrywające sufit i ściany kościoła - łącznie ponad 400 m kwadratowych. Na uwagę zasługuje oryginalne i cenne wyposażenie kościoła. Ze Stegny przejazd przez Sztutowo - d. obóz koncentracyjny Stutthof, obecnie Muzeum. W obozie tym naziści niemieccy wymordowali ok. 70. tysięcy ludzi z różnych krajów Europy, przede wszystkim Żydów z Węgier i Grecji. Niedaleko Sztutowa, w Kątach Rybackich znajduje się rezerwat kormoranów, liczący 8 hektarów. W Krynicy Morskiej oglądamy molo z widokiem na Wysoczyzną Elbląską i Frombork oraz udajemy się na plażę.

Organizujemy

Pensjonat Boss *** zaprasza do skorzystania z pakietów organizacji imprez dla firm oraz oferty organizacji przyjęć weselnych. Posiadamy restaurację oraz zaplecze do organizacji przyjęć dla małej ilości osób. Nasz obiekt wybierany jest przez gości lubiących ciche, spokojne uroczystości we własnym rodzinnym gronie. Kameralność naszej sali doceniają również przedstawiciele firm szukających oferty dla kilku osób i propozycji "obiadów firmowych", "mini-przyjęć dla gości firmowych" oraz "wewnętrznych spotkań działu". Każdorazowo dostosowujemy menu oraz kosztorys do Państwa potrzeb.

 • bankiety
 • wesela

Szukaj na mapie